A murit Anca Parghel

Bogdan Chirea
0

Artista Anca Parghel a pierdut lupta cu cancerul, aceasta a murit in aceasta dimineata la spitalul din Timisoara.

Cantareata care se lupta de ceva vreme cu o boala crunta, cancerul ovarian a fost internata de mai multe ori in spital pentru ca starea ei se inrautatea.

Solista Anca Parghel a ajuns la spitalul din Timişoara după ce, în urmă cu puţin timp, se internase într-o clinică de terapie naturistă şi medicină alternativă din Belgrad.

Diagnosticată cu un cancer ovarian, după ce a avut şi cancer la sân, artista spera că terapiile alternative o vor ajuta să învingă boala.

Artista s-a nascut in anul 1957 si pe parcursul vietii a participat la diverse festivaluri jazz si a predat jazz la diverse univeristati din Europa.

Dumnezeu sa o ierte !
Categorii

Trimiteți un comentariu

0Comentarii

Comentariul va fi postat dupa aprobare

Trimiteți un comentariu (0)

#buttons=(Am înțeles!) #days=(30)

Acest website folosește cookie-uri pentru a optimiza experiența de navigare. Vezi
Ok, Go it!